Anasayfa KİŞİSEL BLOG 30 Yaş Kompozisyonu

30 Yaş Kompozisyonu

4 Dakikada Okunabilir
0

30 yaşıma geldiğimde dönüp arkama baktım ve “Bugüne kadar neler yaptım? Neler ürettim?” “Yaşamak istediklerimin ne kadarını yaşayabildim?” “Şu an sahip olduklarımı gerçekten istiyor muyum?”  “Ya yapamadıklarım ne olacak?” diye sordum kendime. Sanki tüm merdivenleri çıkıp zirveye ulaştım sonra arkama dönüp bu zamana kadar neler yaptığıma bakıp kendimi sorguladım.

30 yaş; Hayata dair kaygıların başladığı, yolu yarıladığını hissettiğin, gençliğini hissederek kaybetmeye başladığın yaşmış. Öyle diyor “Sen giderken ben dönüyordum” diyenler, tabii bu kişiden kişiye göre değişir. Bu birazda 30 yaşına kadar neler yaşadığına bağlı birazda. Bana göre bir insanın ortalama yaşı 60 değildir. Bu yüzden kaygılarım falan yok. Bana göre insan hissettiği yaştadır. Ve kendine ne kadar iyi bakarsa o kadar çok yaşar. Düzgün ve kaliteli, güvendiğin insanlarla 100 yıl yaşayabilirsin belki de bir düşün ? Fakat şu açıdan da bakmak lazım. Bu zamana kadar hep iyi insanlarla karşılaşsaydık ve bu yönde tecrübe edinseydik, bu kadar yıldan sonra bir fire’de yıkım gücü daha fazla olurdu. Demlenerek iyisiyle ve kötüsüyle insanların içinde yaş almak daha çok güçlendiriyor insanı. Bence “insan değişmez” diye bir şey yoktur. Çünkü insan, daha önce yaptığı hatayı yapmamak için kötü tecrübelerinden kendine ders çıkarmayı öğrenir ve aynı hatayı yapmaz. İnsan biri için değil kendisi için değişir, değişmek zorundadır. Bu sebep ile her insanı öğretici bir birey olarak görüyorum. Kötüyse kötü, iyiyse iyi her insan sana bir şeyler katar. Bunları kendi içinde harmanlarsın ve karakterin buna göre şekillenmeye devam eder.

Tüm bu karmaşadan kurtulduğum zamanlarda bu zamana kadar isteyipte yaşamadığım az şey var hayatımda. Yaşamadıklarım da yeni güne gebe. Elde etmek istediğimi hep elde ettim. Sadece istemek değildi bu, kendine güvendi birazda. Şu an sahip olduğum şeyler gerçekten istediğim şeyler değil belkide ama ben yaptım, benim eserim, bu yüzden yadırgamıyorum. Kendime saygı duyuyorum. Kimin ne dediğini umursamadan, yapamadıklarımı sırasıyla yapmaya devam edeceğim özgürce..

Bu bağlamda hayatıma şimdiye kadar girmiş tüm insanlara teşekkür etmek istiyorum. Sizler sayesinde daha güçlüyüm! Ama öğrenecek daha çok şeyim var çünkü öğrenmenin sonu ve yaşı yok..

Fikir ve düşüncelerinizin özgürlüğe kavuşması dileğiyle sağlıcakla kalın.

30  yaşından Rıfat.


Konuyla ilgili Eleştiri, İtiraz yada bilginiz var ise lütfen aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin!

  • 2019 – Z Raporu

    Blog’ta geçen yıla oranla neredeyse 2 katı ciddi bir trafik artışı söz konusu. Blog …
  • 2018 – Z Raporu

    İlk olarak geçen yıl çıkardığım z raporunu bu yılda huzurlarınıza sunuyorum efendim. Geçen…
  • Araç Folyo Kaplatmak Mantıklı mı ?

    Yaklaşık 5 yıldır ülkemizde de popüler olan ve her geçen günde popülerliğini arttıran araç…
Daha Fazla Göster /  BLOG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 – Z Raporu

Blog’ta geçen yıla oranla neredeyse 2 katı ciddi bir trafik artışı söz konusu. Blog …