Anasayfa FİLM-DİZİ FİLM İNCELEME / ÖNERİ Adrenalin Patlaması Yaşatan 10 Aksiyon Filmi

Adrenalin Patlaması Yaşatan 10 Aksiyon Filmi

11 Dakikada Okunabilir
0

İzlerken yerinizde duramayacağınız kimi zaman adrenalin patlamaları yaşayacağınız kimi zamanda yüreğinizi ağzınıza getirecek listemdeki 10 Aksiyon filmi.

10- İtalyan işi -The Italian Job (2003)

John Bridger’ın (Donald Sutherland) ve Charlie Croker’ın (Mark Wahlberg) yönettiği takım, Venedik’teki korumalı bir kasadan 35 milyon dolarlık altın çubuk çalmak üzere toplanıyor. Soygunu başarıyla kaldırdıktan sonra açgözlülük ve kıskançlıkla yönlendirilen bir ekip üyesi Steve (Edward Norton), altını kendisi almaya ve grubun geri kalan üyelerini ortadan kaldırmaya karar verir. Ekibin öldüğünü düşünerek altın ile L.A.’ya geri döner. Charlie ve bu ihanetin kurbanları, haine karşı kesin intikam almak için Steve L.A’yı takip eder. Charlie, John Bridger’ın kızı Stella’nın (Charlize Theron) intikam almak için profesyonel bir kasa hırsızının yardımına ihtiyaç duyar. Stella ve Lyle’ın (Seth Green) kesme becerileri, “Sol Kulak” (Yasiin Bey) patlayıcı becerileri ve “Handsome” Rob’un (Jason Statham) sürüş becerileri ile bu yeni ekip, cüretkar soygun planlıyor.

IMDB puanı: 7.0
Benim Puanım: 7.0
Oyuncular: Donald Sutherland, Mark Wahlberg, Edward Norton

9- Cehennem Melekleri – The Expendables (2010)

Barney Ross, bıçak meraklısı Lee Christmas, dövüş sanatları uzmanı Yin Yang, ağır silah uzmanı Hale Caesar, yıkımcı Toll Road ve gevşek topçu Gunner Jensen gibi çok yetenekli paralı bir grup olan “Expendables” i yönetti. Grup gizemli Bay Church tarafından küçük bir Güney Amerika adasının acımasız diktatörüne suikast yaptırmak üzere görevlendirildiğinde, Barney ve Lee muhalefetlerini keşfetmek için uzaktaki bölgeye gider. Oraya vardıklarında, isyancı Sandra ile bir araya gelirler ve kenti saran çatışmanın gerçek doğasını keşfederler. Adadan kaçtıklarında ve Sandra geride kaldığında, Ross yürüyüp kendi hayatından kurtulmayı ya da ruhunu kurtarabilecek bir intihar amaçlı kurtarma misyonuna girmeyi seçmelidir.

IMDB Puanı: 6.5
Benim Puanım: 7.0
Oyuncular: Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li

8-Taşıyıcı – The Transporter (2002)

Kurallarına göre yaşamakta olan Frank orduda başarılı bir yüzbaşı iken istifa eder. Onun için vazgeçilmez kurallar vardır. Öncelikle arabasına gözü gibi bakmaktadır. Yaşamını ise özel insanların paketlerini taşıyarak kazanmaktadır. Frank iş yaparken kendi kurallarına uyar ve bunların dışına asla çıkmaz. Aksi bir taktirde işi kabul etmez. Fakat onun için en son taşıdığı bir paket insan olunca işler biraz çığırından çıkmaktadır. Arabadan sesler duyan Frank paketi açmak zorunda kalır ve çinli bir kızı görür. Kızın babası babası insan kaçakçılığı yapmaktadır. Fraktan onları kurtarması için yardım ister fakat Frank kurallarının üstüne bir kural daha çiğnemek istemez. Sonunda paketi teslim eder. Ne kadar sert ve hırçın gözüksede iyi kalpli Frank ger, döner ve kızı kurtarır.

IMDB Puanı: 6.8
Benim Puanım: 7.0
Oyuncular: Jason Statham, Qi Shu, Matt Schulze

7-Tetikçi – Crank (2006)

Chev Chelios güne beklenmedik bir uyandırma telefonuyla başlamak üzeredir. Sersem vaziyette, zorlukla hareket eden, kalp atışları bile yavaşlamış olan Chev, çalan cep telefonunu açtığında, katil düşmanı Ricky Verona’dan uykusu sırasında zehirlendiğini ve sadece bir saat ömrü kaldığını öğrenir.

IMDB Puanı: 7.0
Benim Puanım: 8.0
Oyuncular: Jason Statham, Amy Smart, Chester Bennington

 

 

6- Hızlı ve Öfkeli 5: Rio Soygunu –  Fast Five (2011)

Eski polis Brian O’Conner ve Mia Toretto, Dom’u hapisten kaçırıp özgürlüğüne kavuşturduktan sonra poslisleri atlatıp sınırı geçerler ve Rio de Janeiro’da ortaya çıkarlar. Özgürlüklerini geri almak için son bir iş daha yapmak zorunda kalan ortaklar, en iyi yarışçılardan oluşan seçkin ekiplerini bir araya getirirler. Onların ölmesini isteyen ahlaksız iş adamından kurtulmanın tek yolunun, onunla karşılaşmak olduğunu biliyorlardır. Fakat onların peşine düşen sadece bu iş adamı değildir.

IMDB Puanı: 7.3
Benim Puanım: 8.0
Oyuncular: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson


5- Görevimiz tehlike 4 – Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011)

IMF , global bir bombalı saldırıya karışması sonucu kapatılınca Hayalet Protokolü devreye girer. Ethan Hunt ve yeni ekibi organizasyonlarının adını temizlemek için gizlenmek zorunda kalırlar. Yardım olmadan, herhangi bir iletişim olmadan, tek başlarına. Aksiyonu bol bir görev onları bekliyor..

IMDB Puanı: 7.4
Benim Puanım: 8.0
Oyuncular:Tom Cruise, Jeremy Renner, Simon Pegg

 

4- Çılgın Max – Mad Max: Fury Road (2015)

Zorlu geçmişi Mad Max’i hayatta kalmak için en iyi yolun yalnız olmak gerektiğine inandırmıştır. Yine de bir şekilde kendini Furiosa adlı liderlerinin peşinde çorak topraklardaki savaş ortamından, sürekli kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun arasında bulur. Yaşadıkları ortamı zalimce yöneten Immortan Joe’dan kaçmaktadırlar ve Joe kendisinden çalınan ve yeri doldurulamayacak derecede önemli kaybının peşindedir.

IMDB Puanı: 8.1

Benim Puanım: 9.0

Oyuncular: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult

 

3- Son Ültimatom – The Bourne Ultimatum (2007)

Jason Bourne Amerika’nın kirli oyunlarına alet ettiği ajanlardan biridir. Tüm dünyadan gizli yürütülen bir projenin kobayı olan ajan, deha zekasına ve üstün derecede bir savaşma yeteneğine sahiptir.
Serinin üçüncü ve son filminde, Jason Bourne kaybolan geçmişinin izini sürmeye devam ediyor. Hafızasının en ücra köşelerinde canlanan parçalı hatıraları birleştirip kim olduğunu öğrenmeye çalışan talihsiz ajan, bu süreçte peşinde olan ‘yaratıcılarından’ kurtulamayacaktır. Bu üstün yeteneklere sahip ajanı bir an önce ele geçirmeye çalışan yetkililer, Bourne’u geçmişinden alıkoyabilecek midir?

IMDB Puanı: 8.1
Benim Puanım: 8.0
Oyuncular: Matt Damon, Edgar Ramírez, Joan Allen

2-Deadpool (2016)

Kanser olduğu ortaya çıkan Wade Wilson’ın (Ryan Reynolds) bilinen tedavi yöntemleri dahilinde hayatta kalma ihtimali yoktur. Ancak Weapon X adlı bir program, onu eskisinden daha iyi hale getirme vaadinde bulunacaktır. Wade’in üzerinde uygulanan prosedürler sonucunda yepyeni bir karakter ortaya çıkarır. Alışıldık süper kahramanlara hiç benzemeyen, umursamaz, tuhaf bir espri anlayışı olan Deadpool, hayatını mahvolma noktasına getirenlerden intikam alma peşine düşecektir.

IMDB Puanı: 8.0
Benim Puanım: 8.0
Oyuncular: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, T.J. Miller

 

1- Batman Kara Şövalye – The Dark Knight (2008)

Kara Şovalye’de, Batman suça karşı savaşını daha da ileriye götürmekte. Teğmen Jim Gordon ve Bölge Savcısı Harvey Dent’in yardımları ile birlikte, Batman, şehir sokaklarını kapsamış olan suç örgütlerinden geriye kalanları temizlemeye çalışmaktadır. Bu ortaklığın etkili birşey olduğu açıktır, ancak ekip kısa süre sonrasında kendilerini, Joker olarak bilinmekte olan ve Gotham şehri sakinlerini daha önce de dehşete boğmuş suç dehasının yaratmış olduğu karmaşanın içerisinde bulacaktır.

IMDB Puanı: 9.0

Benim Puanım: 9.0

Oyuncular: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart

 


 

Konuyla ilgili Eleştiri, İtiraz yada bilginiz var ise lütfen aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin!

Daha Fazla Göster /  FİLM İNCELEME / ÖNERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“You” Netflix Dizi İncelemesi

Netflix yine sürükleyici bir yapımla karşımızda. Dizimizin ismi “You“. IMDb:7.…