Anasayfa TEKNOLOJİK DONANIM / YAZILIM Alternatif E-Mail/E-Posta Programları (Ücretsiz)

Alternatif E-Mail/E-Posta Programları (Ücretsiz)

4 Dakikada Okunabilir
3

Bundan 20 yıl önce çoğu toplulukta posta/mektup en yaygın haberleşme türlerinden biriydi. İnsanlar başka şehirlerde yaşayan yakınları ile postalaşarak/mektuplaşarak haberleşirdi. Zaman içinde teknolojininde ilerlemesiyle bu klasik posta/mektup akımı henüz tamamen olmasada yerini dijital hali olan E-Posta‘ ya bırakmaya başladı diyebiliriz. Günümüz teknoloji çağında neredeyse her insanın bir klasik posta kutusu, birde dijital posta kutusu mevcut daha doğrusu bir elektronik mail adresi. Bu mail adresleri ile günlük olarak neredeyse tüm işlerinizi, iletişim ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. Aslında iletişimin tanımı değişmedi değişen tek şey iletişimin şekli oldu.

Dijital tarafta posta kutularını kullanışlı ve pratik programlar ile kullanabilmek hayatınızı daha da kolaylaştırabiliyor. Bu Dijital Posta programları ne kadar kullanışlı ve pratik olursa işlerinizi halletmeniz o kadar hızlı ve kolay olur. Halihazırda Lisanslı olarak sunulan programlar bunları başarabiliyor. Örnek olarak MS Outlook gibi. Fakat yüzlerce belkide binlerce program arasından kullanışlı, pratik, lisanssız ve ücretsiz alternatif bulmak gerçekten zor olabiliyor.

Şu an aktif olarak kullandığım ve sizlerede yardımcı olacağını düşündüğüm mail programlarını paylaşmak istiyorum. Bu programlar yazılım geliştiricileri tarafından tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Bu Dijital Posta istemci programları gayet kullanışlı, hızlı ve pratik olarak işlerinizi halletmenize olanak sağlayarak gününüzü kurtaracaktır.

Opera Mail

Opera Mail tamamen ücretsiz olarak sunulan kullanışlı bir mail programı. Basit arayüzü ile karmaşıklıktan kaçmak isteyenler için alternatif olacak bir program. Çok Basit bir şekilde mail adresinizi programa ekleyebiliyorsunuz ve maillerinizi kolaylıkla takip edebiliyorsunuz.

GÜNCELLEME: Opera Mail Opera tarafından kaldırıldı.

Mozilla Thunderbird

Mozilla Thunderbird‘te tıpkı Opera Mail programı gibi ücretsiz ve oldukça yetenekli bir mail istemci programı. Program yetenekleriyle Outlook’a çok benziyor. Maillerinizi sorunsuz şekilde takip edebiliyorsunuz.

>>İndirme Linki<<

Windows 10 Posta

Microsoft’un eskiden ücretsiz olarak sunduğu ayrıca zamanında Windows Temel Parçalar arasında da bulunan Windows LiveMail‘e alternatif olarak sunduğu Posta uygulamasıda hayat kurtarıcı cinsten. Yapısal olarak Outlook.com‘ çok benzeyen Posta programı oldukça modern ve kullanışlı.

>>İndirme Linki<<

Windows 10 Posta Programı Arayüzü

 

Alternatif bir kaç program daha mevcut fakat bu üç program gibi tamamen ücretsiz değil. Nispeten 3-5 aylık ücretsiz deneme süresinden sonra sizden ücret istiyor. Daha doğrusu ücretli versiyonu almanız için sizi reklam vb şeyler ile bezdiriyor. Tamamen ücretsiz bu 3 posta istemcisi program ile işlerinizin büyük çoğunluğunu halledebilirsiniz.

Umarım faydalı olur.


Konuyla ilgili Eleştiri, İtiraz yada bilginiz var ise lütfen aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin!

Daha Fazla Göster /  DONANIM / YAZILIM

3 Yorum

 1. Halit vuran

  2 Ocak 2019 at 10:59

  opera mail artık indirilemiyormu?
  Thunderbird kullanıyorum son güncellemeden sonra benim için çok önemli olan minimize to tray eklentisi devre dışı kaldı. Arka planda çalışacak alternatif arıyorum.

 2. Rıfat Yalçın

  2 Ocak 2019 at 17:35

  Opera mail kaldırıldı sebebinide açıkçası bilmiyorum 🙁

 3. ali

  14 Haziran 2019 at 09:05

  Opera güzel gibi yazı için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WordPress 5.0 İle Gelen Gutenberg Editörü Kapatma

Wordpess 5.0 ile gelen Gutenberg Blok Editörü‘nü bende dahil birçok kullanıcı kullan…