Anasayfa HAKKINDA

RIFAT YALÇIN

Rıfat Yalçın – Londra 2016

’87 İstanbul  doğumlu olup göçmen bir ailenin ilk çocuğudur. 

Ortaöğretiminin ilk yıllarında şu sıralar hala meşhur olan “Büyüyünce ne olacaksın bakim ?” sorusuna yine o dönem henüz tanıştığı Bilgisayar’ın onu etkilemesi sebebi ile “Bilgisayarcı” olacağım diye cevap vererek hayattaki ilk hedefini belirlemiş oldu. Bu hedeften sonra Bilgisayar ile birlikte Bilim ve Teknoloji konusunda da her zaman meraklı, ilgili ve araştırmacı oldu. Askerlik görevini 2007 yılında Ankara’da tamamladıktan sonra 2008 yılında Bilgi Teknolojileri üzerine 2 yıl özel eğitim alarak bilgisini güçlendirip sertifikalandırdı.

Profesyonel olarak iş hayatına 2008 yılında özel bir firmada IT Teknikeri olarak başladı. Daha sonra Bilişim Sektörü ‘ndeki öncü firmalarda “Datacenter Operatörü”, “Yardım Masası Uzmanı”, “Donanım Uzmanı”, “Sistem Destek Uzmanı”, sıfatlarıyla çalışmaya devam etti. Son 5 yıldır yine Bilişim Sektörü ‘nün öncülerinden olan özel bir Bilişim Şirketi’nde profesyonel çalışma hayatına devam etmektedir.

Bunun yanında ayrıca Yalçın Medya – Dijital Medya Ajansı ‘nın da kurucusudur.

Bilim’e, Teknoloji‘ye, Doğa’ya, Uzay’a olan ilgisi her geçen gün artarak onu büyülemeye devam etmektedir. Bu konularla ilgili kişisel olarak araştırmacı ve sorgulayıcıdır. Kitap okumayı, yeni yerler ve kültürler keşfetmeyi sevmektedir. En büyük hayali Dünya’nın her kıtasına ayak basmaktır.