Anasayfa KİŞİSEL BLOG iPhone’da Kullandığım Uygulamalar

iPhone’da Kullandığım Uygulamalar

6 Dakikada Okunabilir
0

iPhone’umda kullandığım uygulamaları uzun zamandır paylaşmak istiyordum. O gün bugünmüş efendim. Kısa ve öz iPhone’umda kullandığım uygulamalara şöyle bir göz atalım.

Spor & Sağlık Uygulamaları

FatSecret

FatSecret uygulaması yaş kilo ve boyunuza göre size günlük ihtiyacınız olan kaloriyi hesaplıyor. Üstelik gün gün yediğiniz yiyecekleri ekleyerek kalori kontrolü yapabiliyorsunuz. Bu sayede almanız gereken kalorinin %10 altında kalarak kilo vermede başarılı olabiliyorsunuz. Yani tam bir kalori kontrol uygulaması.

 


Su İçme Hatırlatıcı PRO

Bazen gerçekten gün içinde su içmeyi unuttuğumuz oluyor. Hatta su içmediğimiz için başımızın ağrıdığı bile olabiliyormuş. Su içmek biz insanlar için çok önemli çünkü bildiğiniz gibi vücudumuzun neredeyse %80‘i su. Bu yüzden bu uygulamayı satın aldım. Aslında kendinize hatırlatıcıda yapabilirsiniz fakat uygulamadaki görseller daha ilgi çekici ve teşvik edici. İçtiğiniz su miktarını girmeniz gerekiyor bu sayede günde ne kadar su içtiğinizi görebiliyorsunuz.

 


Mi Fit

Mi Fit Uygulamasını bildiğiniz üzere daha önce Xiaomi Mi Band 2 Akıllı Bileklik İnceleme yazımda anlatmıştım. Xiaomi Mi Band‘imi daha işlevsel kullanmak için Mi Fit uygulmasını kullanıyorum.

 


Sigarayı Bırak

Sigarayı Bırak uygulaması benim sigarayı bırakmamdaki istikrarımı oldukça fazla etkiledi. uygulamada bıraktıktan sonra sağlığınız ilke ilgili geri kazandıklarınızı görebiliyorsunuz ve bu sizi çok motive ediyor. Ayrıca ne kadar zamandır sigara içmediğinizi, cebinize ne kadar para kaldığını, ne kadar zaman kazandığınızı görebiliyorsunuz. Bu arada Sigarayı Nasıl Bıraktım? Yazımı okuyabilirsiniz.


Haritalar

Google Maps

Harita uygulamaları arasında Google Maps‘i tek geçerim. Yurtdışında tabiri caizse bir çok kez hayatımı kurtardı diyebilirim. Toplu taşıma önderileri muhteşem çalışıyor dakikası dakikasına uyuyor. Bu yüzden benim için olmazsa olmaz uygulamalar arasında.


İBB Trafik

Bir başka hayat kurtaran harita uygulaması daha. İBB Trafik İstanbul‘da yaşayan ve araç kullanan insanlar için altın değerindedir. Yola çıkmadan önce yaptığım ilk şey İBB Trafik‘ten trafik durumunu kontrol etmek.

 


Yandex Navigasyon

Genellikle uzun yollarda Yandex Navigasyon’u kullanıyorum Google Maps‘e nazaran araç kullanırken daha anlaşılır ve görselleri daha iyi.

Eğitim

Google Çeviri

Çeviri uygulamasınıda çok sık kullanıyorum. Kamera ile çeviriside yurt dışında baya işime yaramıştı.

 


Voscreen

Hani klişe bir cümle var ingilizce’yi altyazılı dizilerden öğrendim veya öğreniyorum diye. Bu uygulama tamda bu işi yapıyor. Aklınıza gelebilecek ne kadar dizi, film, reklam, röportaj varsa hepsini altyazılı izliyorsunuz ve size türkçesini soruyor. Oldukça pratik ve akılda kalıcı.

 


Fotoğraf Düzenleme

Snapseed

Fotoğraflarımı düzenlemek için sadece Snapseed uygulaması yeterli oluyor. Uygulamada oldukça detaylı ayarlar ve filtreler mevcut. Ayrıca çoğu uygulamadan daha işlevsel üstelik ücretsiz.

 


Seyahat

Booking

Hotel rezervasyonlarımı yaptığım tek uygulama Booking. Gerçi şu an Türkiye‘de faaliyet gösteremiyorlar ama ben VPN üzerinden yine Booking kullanmaya devam ediyorum. Yaptığım rezervasyonlarıda uygulamadan görebiliyor veya düzenleyebiliyorum. Seyahat ile ilgili yazılarımı Seyahat bölümünden okuyabilirsiniz.

 


SkyScanner

 Yurtdışı veya yurtiçi tüm uçuş seferlerini fiyat listelemesi yaparak karşınıza getiriyor. Skyscanner yine sıklıkla kullandığım uygulamalar arasında.

 


Oyunlar

Clash Of Clans

Yaklaşık 4 yıldır bu oyunu oynuyorum ve 84 level’ım. Clash of Clans Akıllı telefonlardaki en stabil ve kapsamlı oyun diyebilirim.

 

Hay Day

Hay Day çiftlik oyununuda yaklaşık 3 senedir oynuyorum ve 32 Level’ım. Yine kapsamlı ve online olarak aktif oyuncular ile etkileşimli güzel oyunlardan biridir.

 

Subway Surf

Subway Surf oyunu ilk çıktığından beri telefonumda yüklüdür ve hala hunharca oynarım.

 

 

Sosyal Medya Uygulamaları

Aktif olarak kullandığım Sosyal Medya uygulamaları

 

 

 

Sizin tavsiye edebileceğiniz Uygulama veya Oyun varsa yorum bölümüne yazabilirsiniz.

  • 2019 – Z Raporu

    Blog’ta geçen yıla oranla neredeyse 2 katı ciddi bir trafik artışı söz konusu. Blog …
  • 2018 – Z Raporu

    İlk olarak geçen yıl çıkardığım z raporunu bu yılda huzurlarınıza sunuyorum efendim. Geçen…
  • Araç Folyo Kaplatmak Mantıklı mı ?

    Yaklaşık 5 yıldır ülkemizde de popüler olan ve her geçen günde popülerliğini arttıran araç…
Daha Fazla Göster /  BLOG

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 – Z Raporu

Blog’ta geçen yıla oranla neredeyse 2 katı ciddi bir trafik artışı söz konusu. Blog …