Anasayfa FİLM-DİZİ FİLM İNCELEME / ÖNERİ Yüreğinize Dokunacak 10 Romantik Film

Yüreğinize Dokunacak 10 Romantik Film

12 Dakikada Okunabilir
0

TAVSİYE: Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken 10 Bilim Kurgu Filmi

Romantik dalda film izlemeyi çok seviyorum. Bazı filmler gerçekten insanın yüreğine dokunuyor ve duygularına tercüman olabiliyor. Bu zamana kadar izlemiş olduğum ve aklımda yer etmiş filmleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Kimi zaman ağlatacak, kimi zaman güldürecek, kimi zaman hayallerinizi süsleyecek ve yüreğinize dokunacak 10 film,

Not: Seni Seviyorum (P.S: I Love You)

Holly Kennedy, güzel, akıllı bir kadın. Hayatının aşkı, tutkulu, eğlenceli ve çılgın İrlandalı Gerry. Gerry’nin hayatı bir hastalıktan geçtiğinde hayatını  Holly’den alıyor. Ona yardım edebilen tek kişi artık orada yok. Kimse Holly’yi Gerry’den daha iyi tanımıyor. Ölmeden önce Gerry Holly’ye yalnızca kederinden değil, kendisini yeniden keşfederek yol gösterecek bir dizi mektup yazıyor. İlk mesaj Holly’nin doğum gününe bir kek biçiminde geliyor ve mesaj herkesi şoka uğratıyor. Takip eden haftalar ve aylarda, Gerry’den gelen daha fazla mektubun şaşırtıcı yollarla teslim ediliyor. Her biri onu yeni bir maceraya gönderiyor ve her birine aynı şekilde imza atıyor; Not; Seni seviyorum.

IMDB Puanı: 7.1
Benim Puanım:8.0
Oyuncular: Hilary Swank, Gerard Butler, Harry Connick Jr.


Aşk Sarhoşu (Love & Other Drugs)

Maggie (Anna Hathaway), kimseye – ya da herhangi bir şeye – onu bağlamasına izin vermeyecek çekici bir özgür ruhtur. Ancak, acımasız ve neredeyse inanılmaz çekiciliği ile bayanlara ve ilaç satışlarının keskin dünyasına hizmet eden Jamie (Gyllenhaal )’daki maçına katıldı. Parkinson hastası genç bir kadın, 1990’lı yıllarda Pittsburgh’da Pfizer için çalışan bir uyuşturucu temsilcisine dostluk duyuyor. Maggie ve Jamie’nin gelişen ilişkileri, kendilerini nihai uyuşturucunun etkisi altına alıyor yani Aşk’a.

IMDB Puanı: 6.8
Benim Puanım:7.5
Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Anne Hathaway, Judy Greer

 


Zamanda Aşk (About Time)

21 yaşındayken Tim, zamanında yolculuk edip, kendi hayatında olanları ve olanları değiştirebileceğini keşfeder. Tim tarihi değiştiremez, ancak kendi hayatında olanları değiştirebilir. Böylece bir kız arkadaşı edinerek dünyasını daha iyi bir yer haline getirmeye karar verir. Ne yazık ki, düşündüğünüz kadar kolay olmayacaktır. Cornwall sahilinden bir avukat olarak eğitilmek üzere Londra’ya taşınan Tim, sonunda güzel fakat güvensiz Mary (Rachel McAdams) ile tanışır. Tim’in zamanda zorlu mücadalesi başlamak üzeredir. Zekası sayesinde sonunda Mary’yi mutlu edecektir.

IMDB Puanı: 7.8
Benim Puanım: 8
Oyuncular: Domhnall Gleeson, Rachel McAdams, Bill Nighy
Forrest Gump

Forrest Gump düşük I.Q’su olan basit bir insandır. Çocukluk döneminde en iyi ve tek dostu Jenny ile koşuşturuyor. Annesi ona hayat tarzlarını öğretir ve kaderini seçmesi için bırakır. Forrest, Vietnam’da hizmet vermek için orduya katılır, Dan ve Bubba adında yeni arkadaşlar bulmaya başladı bu arada madalya kazanır, ünlü bir karides balıkçı filosu oluşturur, insanları koşuya çekere, ping-pong çılgınlığını başlatır, insanlara bağışta bulunur ve cumhurbaşkanı ile birkaç kez görüşür. Düşük IQ’su onu şaşırtıcı başarılardan alıkoyamıyor.

IMDB Puanı: 8.8
Benim Puanım:8.5
Oyuncular:Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise


Herşeyin Teorisi (The Theory of Everything)

Ünlü fizikçi Stephen Hawking ve karısı arasındaki ilişkiye bir göz atın. Her Şey Teorisi, zamanımızın en parlak ve kutlu fizikçisi Stephen Hawking’in ve Jane Wilde’ın 1960’lı yıllarda Cambridge’de öğrenim görürken aşık olduğu sanat öğrencisi hikayesidir. 21 yaşındayken ölümcül bir hastalık belirtisi sonrasında yaşamak için sadece iki yıl verilen Stephen Hawking, parlak, fakat hareketsiz bir kozmoloji öğrencisinden daha az şey bekleniyordu.

IMDB Puanı: 7.7
Benim Puanım:7.0
Oyuncular: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Tom Prior


Hayat Işığım (The Light Between Oceans)

Savaş yorgunluğu olan bir adam yalnız kalmak için bir adada bir deniz feneri bekçisi olarak işe başlar. Güzel bir genç kadına rastlar ve sonunda evlenirler. Bir gün, okyanusta kayan bir kürek sandalında bir adam ve bir bebek görürler. Adamın öldüğünü gören çift adamı gizli bir yeme gömer. Fener bekçisi bu durumu rapor etmeyip bebeği kendi çocuklarıymış gibi büyütmeye başlar. Yıllar sonra çocuğun hâlâ onu arayan bir annesi olduğunu keşfederler.

IMDB puanı:7.2
Benim Puanım: 7.0
Oyuncular: Michael Fassbender, Alicia Vikander, Rachel Weisz

 


Senden Önce Ben (Me Before You)

Will Traynor (Sam Claflin) zengin, başarılı, yakışıklı, yaşamayı seven ve istediği her şeye sahip olan genç bir adamdır. Ancak talihsiz bir motosiklet kazası sonrası felç kalınca yaşama hevesini kaybetmiş ve ölmeyi düşünmeye başlamıştır. Louisa Clark (Emilia Clarke) ise bir kafede garsonluk yapan, hayatta fazla bir başarısı ve beklentisi olmayan, her daim ablasının gölgesinde kalmış bir kadındır. Lou kafedeki işini kaybedince yeni bir iş aramaya başlar ve Will’in bakıcısı olarak çalışması için işe alınır. Son derece kültürlü ve donanımlı biri olan Will, Louisa’yı önce küçümsese de genç kadının varlığı ona yaşama sevinci vermeye başlar. Aralarında kurulan bu arkadaşlık ve yakınlık, ikisini de çok değiştirecektir.

IMDB Puanı: 7.4
Benim Puanım : 7.0
Oyuncular : Emilia Clarke, Sam Claflin, Janet McTeer


Aşka Yükseliş (Three Steps Above Heaven)

Babi ve Hache (H.) birbirlerinden çok farklı olan lise çağındaki iki gençtir. H. orta sınıf bir aileden gelen asi, tehlikeyi seven, kısıtlanmaya gelemeyen özgür ruhlu ve çok çapkın bir delikanlıyken, diğer tarafta Babi üst sınıf ailesinin rahat yaşam koşulları içinde, masumiyetin ve ahlaki değerlerin ön planda tutulduğu lüks bir yaşam sürmektedir. Tanıştıklarında birbirlerinden nefret eden ikili, zamanla karşı koyamadıkları bir çekimle birbirlerine tutulurlar. Ailelerinin ve çevrelerinin tüm karşı koymalarına rağmen ikisi de hayatta ilk kez gerçek aşkı ve bağlanmayı yaşarlar.

IMDB Puanı: 7.0
Benim Puanım: 7.0
Oyuncular : Mario Casas, María Valverde, Álvaro Cervantes


Aşk Yemini (The Vow)

Yeni evlenmiş birbirine deli gibi aşık olan Paige ve Leo bir gece araba ile evlerine dönerken, trafik kazası geçirirler. İkisi de sağ kurtulur fakat Paige uzun süre komada kalır. Her gün karısının uyanmasını bekleyen Leo, Paige komadan çıktığında ciddi bir şok yaşayacaktır. Zira Paige, ağır bir hafıza kaybına uğramıştır ve kazadan önceki hayatına dair çok az şey hatırlamaktadır. Leo şimdi her şeye yeniden başlayarak Paige’in sevgisini yeniden kazanmaya, bütün hatıralarını beraber yaşadıkları anları geri getirmeye çalışacaktır.

IMDB Puanı: 6.8
Benim Puanım : 8.0
Oyuncular : Rachel McAdams, Channing Tatum, Sam Neill


Issız Adam (Alone)

Bir kitap dükkanında tesadüf eseri karşılan ve birbirinden tamamen farklı iki karakter olan Alper ve Ada’nın hayatları o günden itibaren değişecektir. Zengin Alper kendi restoranında bir aşçıdır. Hayata dair pek bir beklentisi olmayan yalnız adamın tek tutkusu eski türk plakları dinlemektir. Cinsel hayatı sorunlu olan Alper’in yolu aşk ile hiç kesişmemiştir. Diğer tarafta ise Ada hayat dolu, zeki ve sosyal ilişkileri kuvvetli olan bir kızdır. Hayatını Beyoğlu’ndaki küçük dükkanında diktiği çocuk kostümleriyle kazanmaktadır. Bu iki farklı kişilik arasında ilk anda filizlenen şey, ikisini de yıllar sürecek bir drama doğru sürükler.

IMDB Puanı: 6.8
Benim Puanım : 7.0
Oyuncular : Melis Birkan, Cemal Hünal, Yildiz Kültür


Konuyla ilgili Eleştiri, İtiraz yada bilginiz var ise lütfen aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin!

Daha Fazla Göster /  FİLM İNCELEME / ÖNERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“You” Netflix Dizi İncelemesi

Netflix yine sürükleyici bir yapımla karşımızda. Dizimizin ismi “You“. IMDb:7.…